Instytut Działań Twórczych

Rodzinna Stefa Gier Podwórkowych na Złotnie

W projekcie finansowanym z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łodzi stworzyliśmy na osiedlu Złotno, miejsce w którym będą się odbywały cyklicznie zajęcia terenowe dla mieszkańców osiedla. Zajęcia te obejmują naukę gry w gry tradycyjne (podwórkowe), takie jak kubb, molkky, krokiet, pentaque i inne pochodzące z różnych krajów. Gry takie sprzyjają integracji obywateli, pozwalają na rodzinne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Są dostępne dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej i wieku.

EVSification - przepis na szkolenie

 

Publikacja „EVSification. Przepis na szkolenie” jest adresowana do wszystkich osób, które mają motywację i kompetencje do organizowania szkoleń i warsztatów dotyczących współpracy z wolontariuszami europejskimi. 

 

 

Czytaj więcej...

Publikacja „The others is us. Booklet” już dostępna!

Szukacie inspiracji i pomysłów do prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych? Chcecie dowiedzieć się jak takie działania prowadzone są w innych krajach europejskich? 

 

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją zawierająca przykłady dobrych praktyk z dziedziny działań antydyskryminacyjnych, z uwzględnieniem tematyki LGBT+, prowadzonych we współpracy ze szkołami.  Mamy nadzieję, że znajdziecie w niej inspiracje dla swojej codziennej pracy! 

Czytaj więcej...

Wideo z debaty: “Co komu przystoi, czyli normy męskości i kobiecości a dyskryminacja w różnych krajach Europy”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przebiegu debaty zorganizowanej w ramach projektu „The others is us”. Spotkanie odbyło się 16 czerwca 2016 roku w Centrum Dialogu im. M. Edelmana.

 

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu "Igrzyska Gier Dawnych"

Konkurs na powstanie opisów tradycyjnych gier/zabaw w konkursie międzypokoleniowym pt.: „Igrzyska Gier Dawnych”

Puszczanie Kaczek

Konkurs jest elementem projektu „Igrzyska Gier Dawnych””, realizowanego przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Leśny Witeź” przy wsparciu Fundacji Instytut Działań Twórczych dofinansowanego ze środków Programu Grant na lepszy start współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Posiedzenie jury odbyło się 29 lipca o godzinie 13.30 w Skansenie „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku. W pracach jury wzięło udział 4 osoby:

Czytaj więcej...