Instytut Działań Twórczych

"Creativity through activity" - publikacja z projekty wolontariatu europejskiego

Już jest! Publikacja nt. bycia aktywnym i kreatywnym, autorstwa wolontariuszy europejskich uczestniczących w projekcie "Creativity through activity". 

Można ją pobrać tutaj w wersji angielskiej https://www.dropbox.com/s/biwvv6s1j92d9yk/CREATIVITYTHROUGHACTIVITY_eng.pdf?dl=0&fbclid=IwAR172D8QObwJA1e_YnjsabEKvcgKUST3PJYu1AdTGQltEb4XpMEAyg0y6ps, w wersji polskiej https://www.dropbox.com/s/9idwnum0rjeqdja/CREATIVITYTHROUGHACTIVITY_pl.pdf?dl=0&fbclid=IwAR0ol0ARSFyILwrQMTpqMjq2zfpuIhdTklz05IpOajGIs-q7Eolwa4vK8fw 

Projekt wolontariatu europejskiego jest finansowany ze środków programu Erasmus +.

"Re-creation of reality" - publikacja!

Przedstawiamy publikację nt. kulinariów i gier, stworzoną przez wolontariuszy europejskich, uczestniczących w projekcie "Re-creation of reality".

Można ją pobrać tutaj: https://www.dropbox.com/s/ql84n9ya9s4kdyi/Re-creationofreality-publication.pdf?dl=0

Projekt wolontariatu euroepjskiego jest finansowany ze środków programu Erasmus +.

Rodzinna Stefa Gier Podwórkowych na Złotnie

W projekcie finansowanym z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łodzi stworzyliśmy na osiedlu Złotno, miejsce w którym będą się odbywały cyklicznie zajęcia terenowe dla mieszkańców osiedla. Zajęcia te obejmują naukę gry w gry tradycyjne (podwórkowe), takie jak kubb, molkky, krokiet, pentaque i inne pochodzące z różnych krajów. Gry takie sprzyjają integracji obywateli, pozwalają na rodzinne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Są dostępne dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej i wieku.

EVSification - przepis na szkolenie

 

Publikacja „EVSification. Przepis na szkolenie” jest adresowana do wszystkich osób, które mają motywację i kompetencje do organizowania szkoleń i warsztatów dotyczących współpracy z wolontariuszami europejskimi. 

 

 

Czytaj więcej: EVSification - przepis na szkolenie

Publikacja „The others is us. Booklet” już dostępna!

Szukacie inspiracji i pomysłów do prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych? Chcecie dowiedzieć się jak takie działania prowadzone są w innych krajach europejskich? 

 

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją zawierająca przykłady dobrych praktyk z dziedziny działań antydyskryminacyjnych, z uwzględnieniem tematyki LGBT+, prowadzonych we współpracy ze szkołami.  Mamy nadzieję, że znajdziecie w niej inspiracje dla swojej codziennej pracy! 

Czytaj więcej: Publikacja „The others is us. Booklet” już dostępna!