The others is us

Publikacja „The others is us. Booklet” już dostępna!

Szukacie inspiracji i pomysłów do prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych? Chcecie dowiedzieć się jak takie działania prowadzone są w innych krajach europejskich? 

 

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją zawierająca przykłady dobrych praktyk z dziedziny działań antydyskryminacyjnych, z uwzględnieniem tematyki LGBT+, prowadzonych we współpracy ze szkołami.  Mamy nadzieję, że znajdziecie w niej inspiracje dla swojej codziennej pracy! 

 

 

Czytaj więcej: Publikacja „The others is us. Booklet” już dostępna!

Wideo z debaty: “Co komu przystoi, czyli normy męskości i kobiecości a dyskryminacja w różnych krajach Europy”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przebiegu debaty zorganizowanej w ramach projektu „The others is us”. Spotkanie odbyło się 16 czerwca 2016 roku w Centrum Dialogu im. M. Edelmana.

 

Czytaj więcej: Wideo z debaty: “Co komu przystoi, czyli normy męskości i kobiecości a dyskryminacja w różnych...

Międzynarodowe seminarium „The others is us”

Wszystkie przepisy i rozporządzenia UE odnoszą się bezpośrednio do potrzeby równego traktowania i prowadzenia polityki antydyskryminacyjnej na polu orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. Mimo tego dyskryminacja i nierówne traktowanie są wciąż obecne w życiu społeczności LGBT+. Wyniki badań pokazują, że to właśnie uczniowie i uczennice są najbardziej narażone na dyskryminację oraz przemoc rówieśniczą. Deklaracje polityczne, choć ważne, są niewystarczające. Aby były skuteczne, powinny być połączone z działaniami edukacyjnymi podnoszącymi świadomość jak zwalczać te zjawiska w środowisku szkolnym.

Czytaj więcej: Międzynarodowe seminarium „The others is us”

Seminarium „The others is us”: Debata w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

„Zachowywać i wypowiadać się jak kobieta”, „mówić i zachowywać się jak mężczyzna ”, co właściwie oznaczają te sformułowania?

 

 

 

Czytaj więcej: Seminarium „The others is us”: Debata w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana