Sense and Sensibility. Rezultaty

Sense and Sensibility. Rezultaty


1. Sense and Sensibility. Narzędziownik pokazuje swoim czytelnikom czym jest metoda Teatru Labiryntu Sensorycznego (SLT) oraz w jaki sposób używać jej do pracy z młodzieżą. Publikacja ta stara się zrównoważyć wkład teoretyczny z praktycznymi narzędziami SLT, ćwiczeniami i przykładami projektów społecznościowych wykorzystujących Teatr Labiryntu. Broszura została zaprojektowana dla nauczycieli i nauczycielek, osób pracujących z młodzieżą, trenerów i trenerek lub koordynatorów wolontariuszy w poszukiwaniu innowacyjnych, partycypacyjnych, a jednocześnie przyjemnych i angażujących narzędzi do pracy z grupą.


Link do publikacji


2. Sense and Sensibility. Wideo


Zapraszamy do obejrzenia naszej własnej podróży do labiryntu.


Pierwszy film to trailer o samej metodzie Teatru Labiryntu Sensorycznego. Podobnie jak w przypadku wszystkich zwiastunów filmowych, jego celem jest pokazanie idei, nie ujawniając jednocześnie zbyt wiele, tak aby wzbudzić w widzu ciekawość i motywację do udziału w SLT, czy może nawet do zorganizowania spektaklu w swojej społeczności.

 


W drugim filmie staraliśmy się udokumentować naszą podróż jako grupy projektowej pracującej w nurcie SLT. Można w nim zobaczyć momenty z naszych sesji treningowych, ale także działań podejmowanych w wolnym czasie, posłuchać o wrażeniach osób uczestniczących w szkoleniu i poczuć, jakim doświadczeniem było to dla nas.

 

 

Projekt "Zmysł i wrażliwość" został zrealizowany przez Fundację Instytut Działań Twórczych z Polski. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +.

 erasmus