Zaproszenie do cyklu edukacyjnego Inni to My
Zaproszenie do cyklu edukacyjnego Inni to My
Podczas szkoleń będziemy poruszać tematy związane z płcią, w tym tożsamością płciową, orientacją psychoseksualną, przemocą rówieśniczą oraz uprzedzeniami.
Cykl edukacyjny został objęty Patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty – Pana Jana Kamińskiego.
W trakcie cyklu edukacyjnego osoby uczestniczące:
- zdobędą praktyczne umiejętności i wiedzę z zakresu przeciwdziałania agresji wśród młodzieży, w tym prewencji i reagowania w sytuacjach przemocowych i dyskryminujących. Z uwzględnieniem agresji rówieśniczej o podłożu homofobicznym,
- zwiększą wiedzę oraz świadomość dotyczącą mechanizmów stereotypizacji oraz powstawania uprzedzeń,
- poszerzą posiadane kompetencje o nowe metody nauczania, materiały i zajęcia praktyczne w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej,
- zwiększą wiedzę pozwalającą na lepsze zrozumienie kontekstu życiowego oraz potrzeb psychologicznych osób ujawniających swoją orientację psychoseksualną oraz doświadczającej przemocy z tym związanej.
Osoby uczestniczące w cyklu (tylko 20 osób z regionu łódzkiego) oraz placówki, które reprezentują otrzymają certyfikat.
Na cykl edukacyjny składa się:
- cykl szkolenia, łącznie 32 godz., podzielone na dwie części, po 2 dni każdy (szkolenia będą odbywały się w Łodzi lub będą miały charakter wyjazdowy – w zależności od potrzeb grupy szkoleniowej),
- praktyka – wykorzystanie zdobytych kompetencji na rzecz placówki edukacyjnej, konsultacje wspomagające (ze specjalistą posiadającym certyfikat superwizora),
- 4 spotkania z osobami reprezentującymi organizacje oraz instytucje przeciwdziałające dyskryminacji
- ewaluacja wspólnej pracy
- konferencja podsumowująca
Wszystkie koszty materiałów merytorycznych, wyżywienia, zakwaterowania oraz większości kosztów dojazdu na spotkania oraz szkolenia pokrywane są ze środków Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.
Kadra
Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną psycholożkę i trenerkę, posiadającą doświadczenie pracy w szkole – Kingę Karp.
Kinga Karp – psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna i genderowa, edukatorka seksualna, moderatorka. Ukończyła psychologię oraz podyplomowe Gender Studies dla nauczycieli i nauczycielek na Uniwersytecie Łódzkim (częściowo na Roskilde Universitetscenter w Danii). Absolwentka rocznej Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji w Warszawie. Od 2011 roku członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Współpracuje z wieloma podmiotami w ramach opracowywania programów i przeprowadzania szkoleń równościowych oraz facylitowania spotkań i dyskusji (m.in. Centrum Praw Kobiet w Łodzi, Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja SPUNK, Spółdzielnia Socjalna ISSA, firmy szkoleniowe SET, HORTUS czy PSDB oraz wiele innych). Wspiera idee partycypacji społecznej poprzez współpracę z UMŁ, Fundacją Normalne Miasto FENOMEN oraz Stowarzyszeniem Topografie przy realizacji Budżetu Obywatelskiego czy innych konsultacji społecznych.
Jak się zgłosić?
Na 1. etapie prosimy o przesyłanie wypełnionego i podpisanego formularza kwestionariusza mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W tytule proszę wpisać Inni_to_My_nazwisko.
Osoby zakwalifikowane do 2. etapu (rozmowy kwalifikacyjnej) zostaną poinformowane indywidualnie.
- kwestionariusz zgłoszeniowydo pobrania TUTAJ
- regulamin do pobrania TUTAJ
- harmonogram do pobrania TUTAJ
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 września 2015 roku.
Szkolenia rozpoczną się w październiku (terminy będą ustalane wspólnie z osobami biorącymi udział w działaniach).
W razie pytań – prosimy o kontakt mailowy z koordynatorką projektu: Alicją Zachert,+48 730 669 602 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.