5 dni, 25 organizacji, jeden cel: WOLONTARIAT!

5 dni, 25 organizacji, jeden cel: WOLONTARIAT!

 

Projekt jest realizowany przez Fundację Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO we współpracy z mołdawską organizacją  "Tinerii pentru dreptul la viata- TDV" i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Program "Wsparcie demokracji".

 

Podczas 5 dni szkolenia przedstawiciele NGO oraz instytucji publicznych z całej Mołdawii poszerzyli swoje kompetencje z zakresu współpracy z wolontariuszami, zarówno w wymiarze lokalnym jak i międzynarodowym.

 

Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia:

  • różne rodzaje wolontariatu i korzyści dla organizacji wynikające ze współpracy z wolontariuszami,
  • program Erasmus+ jako przykład wolontariatu międzynarodowego – jak starać się o akredytację?
  • cykl współpracy z wolontariuszem – od planowania przez rekrutację, szkolenie, delegowanie zadań, na ewaluacji kończąc,
  • projektowanie indywidualnego planu wolontariatu – wzajemne poszukiwanie inspiracji i dzielenie się pomysłami
  • różnice pomiędzy wolontariatem lokalnym a międzynarodowym, co wolontariat może zmienić?

 

Szkolenie to pierwszy krok jaki podjęli uczestnicy i uczestniczki w celu profesjonalizacji swojej współpracy z wolontariuszami. Drugi to wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce – poprzez aktywne wzięcie udziału w odbywającej się obecnie Karawanie i Tygodniu Wolontariatu. Wydarzenia te mają skalę ogólnokrajową, w czasie ich trwania idea wolontariatu promowana jest przez samych wolontariuszy i organizowane przez nich wydarzenia. Wszystko to odbywa się pod okiem wyszkolonych koordynatorów, którzy we wrześniu odwiedzą Polskę w ramach wizyty studyjnej i poobserwują jak współpraca z wolontariuszami wygląda w naszym kraju.

 

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a